Facewatch – 5 najbardziej utalentowanych fryzjerów z Warszawy

Salonów fryzjerskich w Warszawie nie brakuje. Dobrych fryzjerów jest jednak znacznie mniej, a przecież dobry fryzjer to skarb na wagę złota. Przedstawiamy wam 5 warszawskich stylistów fryzur, do których będziecie wracać.
.get_the_title().

1. U Fryzjerów

U Fryzjerów to miejsce wyjątkowe, a właściwie dwa wyjątkowe miejsca, bo do wyboru macie dwa salony – salon przy Mokotowskiej lub salon przy Andersa.

Fryzjerzy wyznają filozofię slow hair, stawiając m.in na wegańskie kosmetyki, dzięki czemu od ponad 7 lat są na szczycie salonów fryzjerskich w Warszawie.

Pracujemy zgodnie z naszą filozofią slow hair, gdzie fryzjer zawsze od początku do końca zajmuje się swoim klientem. Rozrastamy się, rozwijamy, otwieramy nowe salony, a jednak to przyjacielskie relacje z klientem, jego poczucie zadowolenia i dobra atmosfera wciąż liczą się dla nas najbardziej – mówi Tomasz Bożek, założyciel salonów U Fryzjerów. My od lat jesteśmy stałymi gośćmi w ich salonach – mając poczucie, że to mistrzowie nożyczek, koloryzacji i pielęgnacji włosów, a każda z pracujących tam osób to mistrz w swoim fachu. Najlepszą rekomendacją są właśnie tysiące zadowolonych klientów i gwiazd, którzy upodobali sobie zabiegi U Fryzjerów.

Kochają modę i kochają zajmować się klientami. Często biorą udział w sesjach zdjęciowych czy pokazach, ale to praca w salonie jest dla nich najważniejsza. Są zgranym i kreatywnym zespołem, jednak przede wszystkim skupiają się na potrzebach klientów. Każdą fryzurę dobierają indywidualnie, biorąc pod uwagę kształt twarzy, typ urody oraz sylwetkę, dbając o to, aby każdy po wizycie czuł się w pełni usatysfakcjonowany. Co więcej, wierzą, że mogą zdziałać wiele dobrego, dlatego chętnie biorą udział i zajmują się organizacją akcji charytatywnych.

2. Darek Wójcik – DW Creative Group

DW Creative Group to zespół młodych, inspirujących ludzi. Każdy ma swój wyjątkowy talent, a łączy ich optymizm, kreatywność, odwaga i chęć tworzenia.

Fryzjerstwo to ich pasja – stale podążają za nowymi trendami, poszukując inspiracji w modowych stylizacjach.

Najbardziej fascynują mnie niebanalne i dość wyszukane stylizacje, połączenia codzienności z wariacją osobowości. Wciąż udoskonalam i poszerzam swoje umiejętności, dążąc do bycia indywidualnym i profesjonalnym – mówi Darek Wójcik, założyciel DW Creative Group.

Jeśli nie masz pomysłu na fryzurę, a chcesz, by twój wizerunek był nieodłącznym elementem twojej osobowości, bądź lubisz wyróżniać się w tłumie – to miejsce idealne dla ciebie! Z usług chłopaków korzystają m.in podziwiane za piękne włosy blogerki Horkruks czy Kat Astro. Salon DW Creative Group to również uczta dla oka. Duża ilość roślin, subtelne, złote elementy, stary parkiet i ogromne okna w kamienicy sprawiają, że wizyta odbywa się w iście domowej atmosferze.

3. Aleksander Siczek – Tekstura

Aleksander Siczek od lat jest odpowiedzialny za włosy największych gwiazd, takich jak Grażyna Szapołowska czy Katarzyna Grochola – to właśnie on stoi za zawsze nienagannym wyglądem ich fryzur. Sam mówi, że gwiazd oddających się w jego ręce jest więcej, bo dla niego każda z kobiet bywających w Teksturze to gwiazda, bez względu na wszystko.

Olek jest niekwestionowanym królem w koloryzacji blondu – dobór odpowiedniego koloru i tonu zawsze wychodzi spod jego ręki perfekcyjnie.

Marzycie o pięknym, naturalnym sombre i lokach niczym u dziewczyny ze słonecznego LA? Zapiszcie sobie adres Tekstury, bo to właśnie tu powinnyście się udać!

To miejsce, gdzie każda dziewczyna poczuje się wysłuchana i potraktowana indywidualnie – Alek pragnie uszczęśliwiać, dlatego najważniejsza jest dla niego komunikacja z klientką i zrozumienie jej oczekiwań. Podczas wizyty nie spotkacie tu innych klientek: właściciel Tekstury wyznaje bowiem zasadę, że wizyta u fryzjera powinna być odpoczynkiem i przyjemnością, dlatego w swoim studio działa sam, poświęcając 100 procent uwagi jednej osobie. Salon na warszawskim śródmieściu to teleport do starej Warszawy, której Aleksander jest miłośnikiem – pełen zdjęć, pamiątek, antyków tworzących niezwykły klimat. Od niedawna znajdziecie tu też niebanalne opaski do włosów ręcznie robione przez Aleksandra.

4. Aleksandra Płużńska – Pracownia Fryzjerska

Pasja do fryzjerstwa i zrozumienie potrzeb klientów. W pracy kieruje się umiejętnościami manualnymi, wyobraźnią i zmysłem estetycznym. Spostrzegawczość, wrażliwość, precyzja – to cechy, które wpływają na samopoczucie jej klientów. Inspiracje i pomysły do tworzenia nowych fryzur odnajduje wszędzie. Przyroda, sztuka i przedmioty codziennego użytku pobudzają jej umysł do stworzenia czegoś, czym może podzielić się z innymi.

Klientki mówią o Oli: „To przemiła osoba ale UWAGA – szczera! Więc można się dowiedzieć, co sądzi na temat Twojej aktualnej fryzury i koloru, ale nie ma się co martwić, bo doskonale wie jak temu zaradzić.”

Na swojej drodze zawodowej współpracowała m.in. z Sarą Boruc, Anną Dereszowską, Larą Gessler, Adą Fijał, Georgią May Jagger czy fryzjerem Lady Gagi Charliem Le Mindu.

5. Franek Hurny

Franek jest stylistą od prawie 20 lat. Pracował przy tworzeniu takich programów jak m.in. „Taniec z Gwiazdami” czy „Kocham Cię Polsko”. Autor kobiecych stylizacji Ewy Kasprzyk, Małgorzaty Walewskiej czy Izabeli Trojanowskiej. Swoje umiejętności doskonalił na targach w Paryżu i Londynie oraz u TONI &aGAY, współpracuje z markami Goldwell i Label.m.

Kunszt i precyzja. Franek jest wizjonerem i profesjonalistą. Najważniejszy jest dla niego kontakt z klientem, a jego dewiza to indywidualne podejście do każdego.

Dzięki wyczuciu i wrażliwości Franek umiejętnie potrafi dopasować fryzurę do potrzeb i temperamentu swojego klienta.

Jest mistrzem koloryzacji. Uśmiechnięty, otwarty i pełen pozytywnej energii, którą przenosi na otoczenie.

TU I TERAZ