Jak wygląda najpopularniejsza oferta AirBnB na świecie?

Łączy w sobie dwa odrębne światy – znajduje się na łonie natury, ale tylko 10 minut drogi od tętniącej życiem metropolii.
.get_the_title().

Profil tego lokum na AirBnb odwiedza miesięcznie ponad 300 tys. osób. Niemal 160 tys. użytkowników portalu dodało go do listy ulubionych. Te statystyki czynią go najpopularniejszą miejscówką, którą można wynająć za pośrednictwem AirBnb.

Nie, to nie jest luksusowa willa z basenem czy przestronny apartament w jednym z modnych wśród Millenialsów miast – to przytulny drewniany domek na drzewie.

Znajduje się w Atlancie, w stanie Georgia w USA.

Źródło: AirBnb
Źródło: AirBnb
Źródło: AirBnb

Struktura, na którą składają się trzy osobne części, ulokowana została w lesie na obrzeżach Atlanty, pośród siedmiu majestatycznych drzew. Domek jest idealny dla dwojga – składa się z sypialni z łóżkiem wysuwanym na przyległy balkon, przytulnego salonu urządzonego w stylu shabby chic oraz części zewnętrznej z hamakiem zawieszonym wysoko pomiędzy drzewami.

Źródło: AirBnb
Źródło: AirBnb
Źródło: AirBnb

Co, poza przytulnym, rustykalnym wystrojem i romantycznym położeniem, przyciąga do domku na drzewie podróżników z całego globu? Jego właściciel, Peter Bahouth, podkreśla fakt, iż odwiedzający mogą czerpać to, co najlepsze, z dwóch odrębnych światów – z jednej strony mieszkają w samym sercu natury, w odosobnionym, zacisznym miejscu, ale z drugiej strony jedynie dziesięć minut drogi dzieli ich od tętniącego życiem centrum Atlanty, z najlepszymi restauracjami, barami i centrami rozrywki w stanie Georgia.

Źródło: AirBnb
Źródło: AirBnb
Źródło: AirBnb

Drewniany domek na drzewie szybko stał się medialną sensacją, a jego zdjęcia pojawiły się na łamach znanych na całym świecie magazynów, jak Vogue, Country Living czy Cosmopolitan.

Pochlebne materiały prasowe z całą pewnością przyczyniły się do jego rosnącej popularności na łamach portalu AirBnb – Bahouth przyznaje, że otrzymuje już zapytania o rezerwację na 2019 rok.

Jego drewniany domek przyciąga podróżników w różnym wieku i z różnych zakątków świata, nawet z dalekiej Australii. Odwiedzający to najczęściej pary, poszukujące romantycznej zacisznej miejscówki na miesiąc miodowy, rocznicę czy po prostu weekend we dwoje.

Początkowo domek na drzewie nie był przewidziany na wynajem – miał być oazą ciszy i spokoju dla swojego właściciela. Teraz spełnia dokładnie tę samą funkcję, ale dla miłośników natury z całego świata.

Źródło: AirBnb
Źródło: AirBnb

Źródło: Parachute Home