Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Firma Mattel wprowadzi do sprzedaży nowe modele lalek: Barbie na wózku inwalidzkim i Barbie z protezą nogi

Nowe Barbie będą dostępne dopiero jesienią, ale ta zapowiedź już teraz niesamowicie cieszy i wzrusza tysiące klientów.
.get_the_title().

Jeśli jesteś kobietą należącą do pokolenia millenialsów, to na pewno pamiętasz, że szczytem dziecięcych marzeń była Barbie-syrenka. A jeśli miałaś bardziej klasyczną wersję tego „blond-ideału”, twoi rodzice pewnie drżeli za każdym razem, kiedy przed dobranocką leciały reklamy domku dla Barbie, nowej kolekcji sukienek czy jakiegokolwiek innego różowego akcesorium.

Chciałyśmy mieć wszystko, bo Barbie była ucieleśnieniem dziewczyńskich marzeń o idealnym wyglądzie, garderobie, mężu i życiu, które układało się według naszych fantazji i pomysłów.

W dzisiejszych czasach sprawy zaczęły wyglądać nieco inaczej. Wraz z rozwojem technologii i szaloną popularnością social mediów, którym zarzuca się promowanie nierealnych standardów wyglądu kobiety i ślepe propagowanie kultu urody, zamiast innych, sensowniejszych wartości, rykoszetem dostało się także Barbie. Nawet jeśli najmłodsze jej fanki nie mają jeszcze swoich profili na Instagramie i po prostu chcą się beztrosko bawić swoimi lalkami bez myślenia o roli i postrzeganiu kobiety w kulturze, to w świecie, w którym coraz większy nacisk kładzie się na tolerancję, self love i body positivity, firma Mattel poczuła potrzebę zróżnicowania swojej oferty.

Dlatego systematycznie dodaje nowe modele lalek do swojej specjalnej linii Fashionistas, którą wprowadziła na rynek kilka lat temu, żeby – jak głosił komunikat firmy – „inspirować dziewczynki do tworzenia nowych historii, dzięki lalce, która trafnie odzwierciedla ich piękno”.

Pierwsze takie Barbie, który dołączyły do oferty firmy Mattel przed dekadą, miały różne kolory oczu, karnacji czy włosów oraz figury odbiegające od wyglądu nieproporcjonalnej sylwetki oryginału.

Według najnowszego komunikatu marki jesienią tego roku w ramach linii Fashionistas pojawią się kolejne Barbie – w tym ta, o którą jak donosi Mattel ostatnimi czasy klienci prosili najbardziej, czyli model na wózku inwalidzkim. Dostępna będzie również wersja lalki z odczepianą protezą nogi. Kolejne Barbie, o które zostanie poszerzona kolekcja, to lalki z warkoczykami na głowie, z małym biustem, mniej zarysowaną talią oraz szerszymi ramionami.

Mattel

W ten sposób firma Mattel chce pomóc w redefinicji kobiecego piękna, żeby dziewczęta od najmłodszych lat nie czuły się gorzej przez to, że nie wyglądają jak długonoga i długowłosa blondynka.

„Jako znana marka, zabieramy głos w ważnej dyskusji dotyczącej niepełnosprawności fizycznej, poprzez włączanie do naszej oferty lalek Barbie reprezentujących wielowymiarowość urody i mody” – podaje w komunikacie prasowym firma. Nowe Barbie na pewno sprawią niewyobrażalną radość tysiącom dziewczynek i wyślą im i ich koleżankom ciało-pozytywny przekaz. Brawo Mattel!

Zdjęcie główne: materiały prasowe Mattel
Tekst: Kinga Dembińska

SURPRISE