Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Koniec złudzeń. Akcje Facebooka na najwyższym poziomie w historii

Co musiałoby się stać, by społecznościowy monopolista odczuł realne skutki swoich niedopatrzeń?
.get_the_title().

Wydawało się, że afery, jakie zatrzęsły w ostatnim czasie Facebookiem (Cambridge Analytica, Rosjanie sabotujący wybory w USA, udostępnianie informacji 60 firmom, głównie produkującym sprzęt) na długo odcisną piętno na giełdowych notowaniach spółki. No właśnie, wydawało się.

18 czerwca akcje portalu Zuckerberga osiągnęły najwyższy poziom w historii i cenę 198,31 dolarów.

Wolna ręka rynku? To, co się stało, można raczej potraktować jako środkowy palec rynku wymierzony w stronę przyzwoitości. To też dowód na to, że wszelkie rzekome społeczne akcje typu #deletefacebook są bez znaczenia – tym bardziej, że na początku czerwca Facebook ponownie popełnił te same błędy i nie zadbał o prywatność użytkowników, oddając ją innym gigantom, jak Apple czy Microsoft.

Korzystna koniunktura z pierwszego kwartału spowodowała, że pod koniec kwietnia najwyraźniej kamień spadł wszystkim z serca, a wskaźniki błyskawicznie poszybowały do góry – prawie 8 proc. wzrostu w ciągu jednego dnia dla tak dużej marki to jakiś kosmos. Od początku roku zysk wyniósł zaś aż 9,3 proc.

akcje Facebooka po 18.06.2018, fot. Markets Insider

Rywalizacja gigantów ukierunkowana na osiągnięcie kapitalizacji o wysokości biliona dolarów trwa więc w najlepsze, czołówka przedstawia się następująco:
1. Apple – 927 mld USD
2. Amazon – 836
3. Microsoft – 774
4/ Facebook – 574

Tekst: WM
Źródło: Business Insider

FUTOPIA