Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

#womanspreading, czyli reakcja kobiet na rozkraczających się facetów w metrze

Kolejna akcja kobiet, które nie chcą przyzwyczajać się do widoku rozkraczonych mężczyzn w komunikacji miejskiej. Tym razem masowo wrzucają zdjęcia na Instagrama, na których prezentują się w pozie nazwaną #womanspreading.
.get_the_title().

Pisaliśmy już o zjawisku „manspreading”, czyli o tendencji facetów do rozkraczania się w środkach komunikacji miejskiej, co nie tylko mało estetycznie wygląda, ale przede wszystkim zajmuje sporo miejsca. Ten powszechny męski zwyczaj przybierania ekspansywnych póz można odczytywać jako sygnał dominacji facetów, zwłaszcza nad kobietami. Na szczęście w światowych metropoliach zaczęły odbywać się kampanie społeczne, mające przypomnieć pasażerom, że nie są sami w środkach komunikacji miejskiej. Doskonałym tego przykładem były nowe znaki zakazujące mężczyznom szerokiego rozstawiania nóg w metrze (Madryt), czy też akcja dziennikarki, która przygotowała materiał o reakcjach pasażerów na rozkraczoną kobietę (Nowy Jork).

Teraz na Instagramie popularne zaczyna być rozpowszechnianie zdjęć kobiet w takich pozach, które podpisuje się hashtagiem #womanspreading.

 

Dziewczyny z całego świata zaczynają publikować swoje zdjęcia, na których pokazują szeroko rozstawione nogi. Część z tych fotek ma charakter prześmiewczy i piętnujący pozę w stylu „manspreading”, a inne mają po prostu na celu udowodnienie siły kobiet.

Na pewno w popularyzowaniu tego trendu pomagają zdjęcia modelek i innych rozpoznawalnych kobiet, które już od jakiegoś czasu pozują na swoich profilach w ten sposób.

Zobaczcie wybrane przez nas zdjęcia, które być może przyczynią się do zwalczania zjawiska „manspreading” w środkach transportu.

These boots. Bye

Post udostępniony przez elsa hosk (@hoskelsa)

#womanspreading я присоединилась к этому флеш-Мобу. ✌‍♀️

Post udostępniony przez Маргарита Адаева /Margo Adaeva (@margoadaeva)

Tänään ilmestyneessä Me Naiset -lehdessä kerron omasta matkastani bossladyksi ja myös niistä paskamaisista jutuista mitä on tullut matkalla vastaan. Ehdotin kanteen tällästä klassista pomoposeerausta mutta ei mennyt läpi. Toivottavasti juttu inspiroi sua miettimään omia kokemuksiasi työelämässä ja tarttumaan epäoikeudenmukaisiin hetkiin ja kohteluun helpommin ja hanakammin. Muistakaa naiset että mä oon teidän sisko ja ystävä. Ja muistakaa miehet että fiksuinta mitä voit elämässäs tehdä on tukea naisia. Kyse ei oo siitä että naiset vastaan miehet. Kyse on siitä että me kaikki, sukupuolesta, iästä ja ihonväristä huolimatta ollaan ihmisinä samanarvoisia ja me voidaan ja meidän pitää tehdä asioita yhdessä. #womanspreading #bosslady #pilluminati Kuva: @jouniharala Meikki: @keikumakeup Kledjut: @mirkkasiusluoto

Post udostępniony przez Maria Veitola (@mariaveitola)

#доброеутро #womanspreading

Post udostępniony przez Kuzmicheva Anna (@kuzmichevaaa)

anything boys do, girls can do better // @tychicusm #womanspreading

Post udostępniony przez – Anouk – (@anouksamuel)

Woman spreading exists. #womanspreading #subway #nyc #spreadthemalltheway

Post udostępniony przez Yoko Haraoka (@yocoland)

Źródło: independent.co.uk

SURPRISE