Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

„Time” ogłosiło Człowieka Roku 2017. O wyborze tygodnika mówi teraz cały świat

Kobiety, które przełamały milczenie wokół molestowania zostały uhonorowane przez „Time” tytułem człowieka roku.
.get_the_title().

Tygodnik „Time” przyznaje tytuł Człowieka Roku już od 90 lat. Otrzymują go ludzie, maszyny lub idee, które w minionym roku miały największy wpływ na wydarzenia na świecie – w pozytywnym lub negatywnym znaczeniu. W ubiegłych latach laureatami nagrody byli m.in. walczący z Ebolą, Angela Merkel i Donald Trump.

W tym roku tytuł Człowieka Roku przypadł grupie kobiet, które przełamały ciszę, zaczęły mówić głośno o molestowaniu i zapoczątkowały ogólnoświatową akcję #MeToo.

Jej pomysłodawczynią była aktorka Alyssa Miano, która na Twitterze zachęciła kobiety do zamieszczania tego hasztagu, aby uzmysłowić ludziom skalę problemu molestowania.

Na okładce magazynu „Time” znalazły się aktywistka Adama Iwu, aktorka Ashley Judd, piosenkarka Taylor Swift, zbieraczka truskawek z Meksyku Isabel Pascual i była inżynier Ubera Susan Fowler.

Wśród kobiet i mężczyzn, którzy przełamali milczenie znajdują się osoby różnych ras, klas społecznych, zawodów, z praktycznie wszystkich zakątków globu – napisał o nagrodzonych tygodnik.

Na drugim i trzecim miejscu najbardziej wpływowych osób roku znalazł się Donald Trump oraz prezydent Chin Xi Jinping.

Źródło: CNBC

SURPRISE