Mattel wypuścił 12 lalek Barbie, które wzorowane są na silnych kobietach. Wśród nich Polka!

Seria nazywa się "Shero" i została wypuszczona z okazji Dnia Kobiet. Dzięki niej po raz pierwszy Polka została uhonorowana przez firmę Mattel.
.get_the_title().

Przez dziesiątki lat Barbie była jednym z koronnych przykładów nierealnych standardów piękna, które prezentuje się małym dziewczynkom. Sytuacja jednak ulega zmianie i pojawiają się lalki różniące się między sobą nie tylko zawodami (lalka wykonywała ich już ponad 160) i narodowością, ale także figurą, budową ciała oraz kolorem skóry.

Z okazji przypadającego w czwartek Międzynarodowego Dnia Kobiet do sprzedaży trafi seria „Shero”.

Nazwa nieprzypadkowo powstała z połączenia słów „she” i „hero”.

W serii znajdziemy 12 lalek przestawiających współczesne kobiety, które w ostatnich latach wyróżniły się w swych dziedzinach i mogą być wzorem do naśladowania. Wśród nich znajdziemy mistrzynię olimpijską w snowboardzie Chloe Kim, reżyserkę „Wonder Woman” Patty Jenkins, włoską piłkarkę Sarę Gamę, chińska aktorkę i filantropkę Xiaotong Guan czy niemiecką projektantkę Leylę Piedayesh.

W kolekcji znajdzie się też lalka przedstawiająca Polkę – podróżniczkę Martynę Wojciechowską.

To podróżniczka, himalaistka, dziennikarka. Kobieta, która realizując wyprawy na krańce świata, podróżuje do ludzi, nie do miejsc. Jej pasja, zaangażowanie i postawa są dla małych i dużych kobiet potwierdzeniem, że nie ma rzeczy niemożliwych, że warto mieć marzenia i je spełniać – napisała firma Mattel w uzasadnieniu swej decyzji. Martyna Wojciechowska jest pierwszą przedstawicielką naszego kraju, która zainspirowała Mattel do stworzenia lalki na jej podobieństwo.

Źródło: Huffington Post
Tekst: NS

FUTOPIA