Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Louis Vuitton kończy romans ze streetwearem? Kim Jones opuszcza słynny dom mody

Po siedmiu latach na stanowisku dyrektora kreatywnego z Louis Vuitton rozstaje się Kim Jones - projektant odpowiedzialny m.in. za współpracę francuskiej marki z Supreme.
.get_the_title().

Słynny projektant Kim Jones ogłosił, że odchodzi z Louis Vuitton. Przez siedem lat był dyrektorem kreatywnym męskiej linii francuskiej marki i z pewnością zostanie zapamiętany jako ten, który wprowadził styl ulicy do jednego z najbardziej luksusowych domów mody.

W ubiegłym roku Louis Vuitton zaskoczyło wszystkich kolaboracją z Supreme. Jeszcze większym zaskoczeniem okazał się sukces tej współpracy. Kolekcja nie tylko eksponowała monogram LV i logo Supreme, ale też próbowała połączyć ze sobą dwa różne światy. I chociaż mariaż luksusu ze streetwearem obecny jest w kulturze od dawna, efekty pracy tych dwóch marek okazały się przełomowe. Zwłaszcza dla Louis Vuitton, które ujrzało potencjał w tego typu projektach.

Jaką drogę i strategię przyjmie włoska marka po odejściu Jonesa? Wszystko zależy od tego, czy nowy dyrektor kreatywny męskiej linii będzie równie otwarty na uliczną kulturę i jej wpływy, jak jego poprzednik. Co do Jonesa i jego przyszłości, w kuluarach mówi się o propozycji od Versace lub Burberry, które w marcu żegna się z Christopherem Bailey. Streetwearowe trencze i krata Burberry na ogrodniczkach? Brzmi ciekawie.

Źródło: Highsnobiety

Tekst: MW

FASHION