Konkurs dla projektantów tworzących w duchu eko

Z początkiem czerwca ruszył konkurs dla projektantów mody ekologicznej. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 września.
.get_the_title().

Firma odzieżowa LPP oraz uczelnia MSKPU ogłosiły pierwszą edycję konkursu Responsible Fashion Awards. O co chodzi?

Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych i najlepszych projektów odzieżowych utrzymanych w duchu mody ekologicznej.

Szansę na stworzenie zwycięskiego projektu ma absolutnie każdy — od amatora ekologicznych rozwiązań w sektorze odzieżowym po profesjonalnych projektantów, którzy mają już za sobą pierwsze zawodowe kroki w branży modowej.

Głównym celem konkursu jest szerzenie wiedzy na temat odpowiedzialnej mody. Misją organizatorów Responsible Fashion Awards jest również poszukiwanie alternatywnych rozwiązań dla produktów odzieżowych dostępnych obecnie na rynku.

Jak mówi Anna Miazga, koordynatorka ds. CSR w LPP, to właśnie projektanci często są inicjatorami zmian i nowych trendów w modzie. Jeśli więc mogą przyczynić się do zmiany na lepsze, warto wykorzystać tę okazję.

Aby wesprzeć uczestników konkursu, organizatorzy specjalny katalog ekologicznych tkanin, z których uczestnicy mogą czerpać inspiracje przy tworzeniu swoich projektów.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 18 września. Szczegółowy harmonogram i regulamin Responsible Fashion Awards znajdziecie na oficjalnej stronie uczelni MSKPU.

Konkurs nie jest pierwszą proedukacyjną inicjatywa wspieraną przez LPP. Największa firma odzieżowa w Polsce współpracuje z wieloma instytucjami, które pozwalają jej pracownikom i odbiorcom poszerzać wiedzę z zakresu artystycznego i technicznego.

Uczestnictwo w targach, organizacja dni otwartych, staże i warsztaty dla studentów – to tylko niektóre spośród licznych tego rodzaju działań. W ubiegłym roku firma organizowała również cykl debat LPP Fashion THINK TANK w galeriach handlowych, które miały na celu szerzenie wiedzy o pracy w branży odzieżowej. W wydarzeniach wzięły udział osoby zainteresowane modą oraz studenci szkół artystycznych, którzy wysłuchali dyskusji z udziałem pracowników LPP oraz ekspertów zewnętrznych o kulisach funkcjonowania LPP oraz branży.

Poprzez cykliczne projekty, które wspierają aktywizację młodych ludzi dajemy im szansę na stawianie pierwszych kroków zawodowych i poznanie branży fashion „od podszewki”. Zależy nam na propagowaniu idei odpowiedzialnej mody i poszukiwaniu rozwiązań, które można wdrożyć przy projektowaniu kolejnych kolekcji. Chcemy też napędzać polską kreatywność, która w codzienności LPP jest tym, czym chcemy podbijać świat – mówi Anna Miazga.

LPP to firma, jakiej długo w polskiej modzie brakowało. Nie tylko tworzy marki odzieżowe, które są naszą wizytówką za granicą, ale dba również o rodzimy rynek, edukując przyszłych ekspertów i liderów w stale rozwijającej się branży mody.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia: Responsible Fashion Awards materiały prasowe

FASHION