Kolekcja Pan Tu Nie Stał zainspirowana sztuką awangardy

Marka Pan Tu Nie Stał we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi stworzyła kolekcję zainspirowaną sztuką awangardową i pracami artystów XX i XXI wieku.
.get_the_title().

Wśród jesiennych nowości od polskich projektantów warto zwrócić uwagę na serię PROJEKT łódzkiej marki Pan Tu Nie Stał. Dzieli się ona na trzy jesienno-zimowe kolekcje. Najbardziej zainteresowała nas ta, która powstała we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi. To oryginalne powiązanie mody z kulturą – artystami i unikatowymi dziełami sztuki z kolekcji muzeum.

Kolekcja nawiązuje do sztuki awangardowej i współczesnej ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi.

Wśród artystów, którymi zainspirowała się marka, są m.in. Bruno Jasieński, Kazimierz Malewicz, Karol Hiller, Liam Gillick oraz Jadwiga Sawicka – koszulki „Zwycięstwo chaosu” i „Było nie było” są przeniesieniem jej malarstwa pisanego na odzież. W jesiennej kolekcji znajdziecie sweter oversize z przestrzennym wzorem w „robaczki”, długi sweter „Formy architektoniczne”, tunikę, którą możecie nosić „tył naprzód”, koszulkę „Nuż w bżuhu” zainspirowaną „Jednodńuwką futurystuw” Brunona Jasieńskiego i Anatola Sterna czy kolekcję biżuterii stworzoną we współpracy z Animal Kingdom – łódzkimi jubilerami.

Kolekcja Pan Tu Nie Stał zainspirowana sztuką awangardy

Ważny jest wymiar edukacyjny projektu oraz promocja sztuki i dziedzictwa kulturowego.

Sztuka to nie tylko suma obiektów na ścianach i postumentach, ale też idee i poglądy, które inspirują, budzą refleksję nad światem i kreatywność w kolejnych pokoleniach twórców. Niezależność i oryginalność charakteryzują nie tylko artystów, których prace można zobaczyć w kolekcji sztuki XX i XXI wieku w Muzeum Sztuki w Łodzi, ale też projekty autorstwa PTNS. Cieszymy się, że możemy wspierać zdolnych lokalnych projektantów i razem z nimi językiem projektowania opowiadać o sztuce – tak o współpracy mówi Maria Gmerek z Działu Komunikacji Muzeum Sztuki w Łodzi.

Część ubrań z serii PROJEKT ma zakodowane informacje na zewnętrznej metce z ciągiem cyfr. Możecie je odszyfrować za pomocą dekodera dołączonego do odzieży.

Sprawdźcie, co kryje się pod kodem z waszego zakupu i poznajcie jego historię – po wpisaniu kodu na specjalnej platformie edukacyjnej zobaczycie opis dzieła, które stanowiło inspirację dla produktu.

Kolekcja Pan Tu Nie Stał zainspirowana sztuką awangardy Kolekcja Pan Tu Nie Stał zainspirowana sztuką awangardy
Kolekcja Pan Tu Nie Stał zainspirowana sztuką awangardy
fot. PTNS, materiały prasowe

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pan tu nie stał (@pantuniestalcom) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pan tu nie stał (@pantuniestalcom) on

Tekst: AB

FASHION