Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Projekty tej polskiej marki znajdziecie w muzeum Vitra, Bauhaus, a wkrótce także w MoMa

Poznajcie Wooden Story – polską markę zabawek z drewna, której produkty znaleźć można w muzeach i sklepach dookoła świata. Od trzech pokoleń produkowane są w zgodzie z naturą w polskich Beskidach.
.get_the_title().

Pochodząca z Beskidów rodzina Borowy od niepamiętnych czasów miała wyjątkowy stosunek do drewna. Życie w otoczeniu gęstych lasów nauczyło ją szacunku i miłości do tego naturalnego surowca.

Prawie 50 lat temu spod  rąk nestora rodziny wyszły pierwsze drewniane zabawki – produkty proste i tradycyjne. Wyparte przez rynek masowej produkcji powróciły kilka lat temu.

Tak powstała marka Wooden Story, której dzieła, bo inaczej nie można nazwać tych pięknych rzemieślniczych produktów, podziwiać można w renomowanych muzeach m.in. w Vitra, Frieder Burda w niemieckim Baden-Baden, galerii The Withworth na uniwersytecie w Manchesterze, w muzeum Bauhaus, a już niedługo także w nowojorskim MoMa. Marka stale się rozwija i zyskuje uznanie dzieci, rodziców, ale też projektantów z całego świata.

– Nawiązaliśmy współprace z zagranicznymi uczelniami wzornictwa, sztuki i form przemysłowych. To dla nas fantastyczna przygoda, której nie mogliśmy przewidzieć. Podczas najbliższych targów iSalonie w Mediolanie jedna z włoskich uczelni Polimi wykona instalacje we współpracy z Wooden Story, będzie to aranżacja mieszkania z wykorzystaniem naszych mebli – opowiada Gosia Borowy. Wcale nas to nie dziwi!

 

Projekty i zabawki  Wooden Story można kupić w sklepach rozsianych po całym świecie, od Stanów Zjednoczonych, poprzez Europę, aż po Koreę Południową i Japonię. Marka została doceniona też przez brytyjski Vogue – jej produkty wykorzystano do jednej z sesji, która pojawiła się na jego łamach.

Produkty Wooden Story powstają z miłości do dzieci i natury. Są wykonane z certyfikowanego drewna, pokolorowane naturalnymi barwnikami z eko-certyfikatem w procesie wolnym od szkodliwych i toksycznych substancji. Zabawki wykańczane są woskiem pszczelim i olejami roślinnymi, dzięki czemu są doskonale gładkie  i przyjemne w dotyku.

Ekologiczne są także opakowania zabawek –  płócienne worki i kartony, które z łatwością się przetwarza lub, ze względu na ich piękno, wykorzystuje do przechowywania domowych drobiazgów.


Zabawki Wooden Story to jednak przede wszystkim produkty z duszą.

Pachną lasem, zachęcając dzieci do przebywania na łonie natury.

Rozbudzają wyobraźnię i wspomagają kreatywne myślenie. Są trwałe i odporne, mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. W świecie, w którym dzieci spędzają czas wpatrzone w ekran smartfona lub komputera, dają radość i satysfakcję płynącą z najprostszej w swojej formie zabawy.

Wooden Story postanowiło uzupełnić swoją ofertę w sposób naturalny o piękne, ponadczasowe meble. Dziecięcy pokój mogą wypełnić krzesełka, biurko, stolik, szafa pełna niespodzianek, łóżeczko, ławka i półki. Kraina Wooden Story, która nadal karmi pięknem zmysły dziecka.

Aby dotrzymać kroku dzieciom i nie opuszczać, gdy nasze zabawki staną się dekoracja w ich pokoju, powędrują do młodszego rodzeństwa lub poczekają na kolejne pokolenia, postanowiliśmy zaprojektować meble. Meble, które będą dzieciom towarzyszyć przez kolejne lata- tłumaczy Gosia Borowy.

Meble, jak wszystko w Wooden Story, są tworzone przez góralskie dłonie, wygłaskane, wypolerowane bezpieczne dla dziecka. Drewno chronią naturalne oleje i wosk pszczeli.

Tworząc nasze meble nie zapominamy o środowisku, używamy drewna tylko z certyfikatem FSC. Tekturowe opakowania, zanim będą recyclingowane, zapewnią wspaniałą zabawę dziecku – mówi  rodzina.

 


zdjęcia: materiały prasowe Wooden Story
www.woodenstory.pl

Tekst: AO

DESIGN