Nowe monety w Kenii. Zamiast wizerunków byłych prezydentów pojawiły się na nich zagrożone wyginięciem zwierzęta

Design odzwierciedlający to, w co w Kenii najlepsze: dziką przyrodę.
.get_the_title().

12 grudnia do obiegu w Kenii trafiły nowe monety. Widnieją na nich wizerunki zagrożonych wyginięciem dzikich zwierząt – żyraf, lwów, nosorożców i słoni – które są symbolem środowiska naturalnego kraju, znanego z rezerwatów przyrody i parków narodowych.

Nowe monety zastąpiły te, na których widniały podobizny byłych prezydentów Kenii.

Zmiana została przeprowadzona w zgodzie z uchwaloną w 2010 roku konstytucją, w której zapisano, że na narodowej walucie powinny znajdować się symbole kraju, a nie wizerunki znanych osobistości.

Źródło: DesignTAXI
Źródło: DesignTAXI

Dzika przyroda i parki narodowe Kenii to nie tylko jej bogactwo naturalne i duma narodowa, ale także ważna odnoga kenijskiej gospodarki.

W 2017 ponad 2,3 miliona turystów odwiedziło Kenię. Głównie po to, by oglądać dzikie zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu.

Niestety, wiele gatunków zwierząt zamieszkujących Kenię jest zagrożonych wyginięciem, co ma związek głównie z nielegalnym kłusownictwem. W zeszłym roku zgładzonych zostało tam aż 69 słoni oraz 9 nosorożców, których na świecie zostało już jedynie niecały 1000. Nielegalni kłusownicy, którzy dopuszczą się przestępstwa, jakim jest polowanie na dzikie zwierzęta, muszą liczyć się z karą dożywotniego więzienia lub grzywną w wysokości 200 tys. dolarów (750 tys. złotych).

Źródło: DesignTAXI
Źródło: DesignTAXI

DESIGN