Śląsk pije bez słomki, czyli akcja śląskich restauracji

Słomki stały się swoistym symbolem, a zarazem niepotrzebnym dodatkiem, który dziś łatwo możemy wyeliminować. Śląskie restauracje pod wodzą Śląskiej Prohibicji postanowiły działać.
.get_the_title().

Każdego roku od uduszenia plastikiem ginie nawet 100 tys. zwierząt w oceanach. Plastik poprzez wodę i rośliny trafia także do naszych organizmów. Dlaczego więc słomki? Plastikowe słomki zajęły niechlubne siódme miejsce na liście śmieci zbieranych najczęściej na plażach całego świata. Stały się swoistym symbolem, a zarazem niepotrzebnym dodatkiem, który dziś łatwo możemy wyeliminować. Dlatego śląskie restauracje pod wodzą Śląskiej Prohibicji dołączyły do akcji organizowanej przez Aretę Szpurę i podjęły decyzję o rezygnacji z plastiku w restauracjach.

Restauracja Śląska Prohibicja dołączyła do akcji TU PIJESZ BEZ SŁOMKI i stworzyła śląską wersję spotu, w którym wystąpili CeZik, Kasia Moś, Maria Dziubany, Grzegorz Chudy, Magdalena Nowaczewska, Marcin Wyrostek i Krzysztof Respondek.

Chcieliśmy dołożyć cegiełkę do tego projektu oraz zaangażować naszych przyjaciół do realizacji śląskiej odpowiedzi na akcję – mówi Magdalena Nowaczewska, Szefowa Kuchni w restauracji Śląska Prohibicja. – Prowadząc restaurację, wiem, jak duże są to ilości. Jednak dopiero, kiedy ktoś zwróci na to uwagę okazuje się, że rzeczywiście może w tym być problem. 

W mojej restauracji zużywaliśmy miesięcznie ponad 1500 sztuk. A przecież miejsc, gdzie słomka jakby automatycznie trafia do szklanki czy drinka jest mnóstwo – tłumaczy szefowa kuchni w Śląskiej Prohibicji. 

W spocie zachowana została konwencja akcji oraz jej przekaz. Za realizację wideo odpowiada Gemco Films. Całość ma pokazać, że wystarczy naprawdę niewiele, aby zrobić coś dobrego.

Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook