facewatch

Facewatch #15 - 10 polskich tatuatorów, których musicie znać

Zastanawiałeś się nad zrobieniem swojej pierwszej lub kolejnej dziary? F5 podpowiada, do kogo najlepiej zgłosić się w tym celu! Przed nami kolejna odsłona Facewatcha, a w roli głównej najciekawsi polscy tatuatorzy.

1. Kamil Czapiga

kamil czapiga

Na wizytę u rozchwytywanego tatuatora Kamila Czapigi z Katowic czeka się miesiącami. Sam zainteresowany odebrał wykształcenie plastyczne na katowickim ASP, a do rozpoczęcia rysowania na ludzkim ciele zachęcił go kolega. Jego wzory są wyjątkowe, nie tylko przez to, że artysta nigdy ich nie powtarza, ale też z powodu widocznej w nich autorskiej kreski twórcy. Zawsze czarne i proste, ale zarazem niebanalne. Wszystkie tworzone w technice dotwork, czyli kropkowania, co pozwala na uzyskanie realistycznego gradientu i szczegółowości. Jego głównymi źródłami inspiracji są: słowiańska mitologia, duchowość, muzyka folkowa i dzika przyroda.

czapiga
kamil czapiga
kamil czapiga

2. Magdalena Bujak

magda bujak

Pracuje w salonie Ink Miners Tattoo w Katowicach. Tatuaże Magdy to feeria barw i energiczny taniec płynnych linii, które przypominają lekkie malarskie maźnięcia pędzlem. Co ciekawe, taka stylistyka spotyka się nie tylko z zainteresowaniem ze strony kobiet - mężczyźni również ozdabiają swoją skórę kolorowymi portretami zwierząt.

magda bujak
magda bujak

3. Dawid Rudziński

rudziński

Właściciel studia Theatrum Symbolica Tattoo w Warszawie. Jego realistyczne dzieła to zazwyczaj złożone kompozycje, na których przedstawia opowieści o zjednaniu się świata natury ze światem ludzkim. Wszystkie elementy oddaje z ogromną precyzją, co szczególnie widać na przykładzie rysowanej przez niego kory drzew.

rudziński
rudziński
mlotkowska

Artystka, która zaczynała swoją przygodę z tatuażem w Warszawie, a obecnie tworzy w Paryżu. Jej prace to zazwyczaj czarne projekty, w które zostaje wpleciony jeden ożywczy kolor - błękit lub czerwień. Młotkowska szczególnie upodobała sobie geometryczne i nieco abstrakcyjne kompozycje, nawiązujące do tradycji malarskiej. Oczywiście tworzy również portrety i inne przedstawienia figuratywne, ale zawsze wzbogacone o pewien niedookreślony element, który wyróżnia ją spośród innych twórców.

mlotkowska
mlotkowska
surowiec

Tatuator tworzący w stolicy. Inspiruje się muzyką, symbolami, a także kulturą popularną - starymi kreskówkami i kultowymi filmowymi. Nie boi się używać intensywnych barw, które łączy z dużymi plamami czerni. Szczególnie interesujące są jego surrealistyczne portrety, które zaskakują pomysłowością w łączeniu różnych motywów. 

surowiec
surowiec
surowiec

6. Sławomir Nitschke

Sławomir Nitschke

Tatuator związany z poznańskim studiem Czaszka i Sztylet. Sławomir jest jednym z najważniejszych polskich przedstawicieli stylu old school, których charakteryzuje się kiczem nawiązującym do tradycji tatuażu. W twórczości tego artysty nie brakuje zatem oklepanych niegdyś motywów syrenek, czaszek i róż, które wykonane są z dużym dystansem i świadomym poczuciem humoru. Wygląda na to, że takie prace nigdy nie wyjdą z mody!

Sławomir Nitschke
Sławomir Nitschke
szymon gdowicz

Artysta, który ukończył ASP w Katowicach, a teraz wyraża się poprzez różne dziedziny sztuki - rzeźbę, malarstwo olejne, fotografię i oczywiście tatuaż. Wszystkie te zainteresowania odbijają się w jego pracach tworzonych na skórze. Gdowicz dobrze wie, jak oddać w tatuażu efekt pędzla i robi to z mistrzowskim efektem imitacji farby.

gdowicz
gdowicz

8. Ula Metzger

ula metzger

Ula Metzger specjalizuje się w drobnych i bardzo szczegółowych wzorach. Jej tatuaże nie mają porażać kolorem czy próbą naśladowania rzeczywistości, ale zauroczyć minimalizmem i precyzyjnością wykonania. Dziś można się do niej zgłaszać z propozycją wykonania projektu w Rock'n'Ink Tattoo & Piercing w Krakowie.

ula metzger
ula metzger

9. Timur Łysenko

timur

Timur pracuje w Redberry Tattoo Studio we Wrocławiu i tam zdobi ciała swoimi oryginalnymi projektami. Jego kompozycje to zazwyczaj czarne sylwetki wzbogacone o czerwone, pikselowe motywy kwiatowe. W ten sposób artysta miesza ze sobą styl realistyczny z dekoracyjnym, związanym z tradycją folkloru.

timur
timur

10. Adrian Grucha Gruszczyński

grucha

Samouk, który zaczynał od tatuowania swojego brata i kolegów z rodzinnego miasta. Dziś jest właścicielem Tattoo Zone w Poznaniu i jednym z najlepszych w branży, którzy tworzą w estetyce realizmu. Do perfekcji opanował odwzorowywanie motywów komiksowych i filmowych, a jego umiejętne stopniowanie barw robi ogromne wrażenie.

grucha
grucha
  • fejs