„Warszawa w kwiatach i zieleni” – konkurs na najpiękniejsze ogrody społecznościowe i balkony zazieleniające miasto

Wyniki 36. edycji największego festiwalu miejskiego ogrodnictwa zostaną ogłoszone pod koniec sierpnia, a tymczasem prezentujemy wam piękne miejskie dżungle w wersji mini z poprzednich edycji. Jest się czym inspirować!
.get_the_title().

W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec i mieszkanka stolicy, firma czy instytucja działająca na jej terenie, która promuje zielone, lokalne inicjatywy. Co roku zgłaszanych jest wiele ogródków społecznościowych, ukwieconych balkonów, okien, a nawet parapetów. Ale to nie wszystko, jego organizatorzy tworzą także cykl wydarzeń promujących sadzenie roślin. W czerwcu rozdawano darmowe sadzonki kwiatów i nasion, w kilku miejscach wyrosły punkty porad ogrodniczych, gdzie można było dowiedzieć się wszystkiego o uprawie roślin w warunkach domowych.

Co ciekawe idea tego konkursu sięga czasów przedwojennych. Zapoczątkował go prezydent Warszawy Stefan Starzyński, potem ponownie konkurs wskrzeszono w latach 70.

Do konkursu zgłaszają się ludzie z większym i mniejszym doświadczeniem w ogrodnictwie, w różnym wieku, łączy ich jednak pomysłowość i zaangażowanie w tworzeniu zielonego miasta.

Zgłosiliście się do tego konkursu czy próbujecie za rok? Warto pamiętać, że można w nim także zgłosić balkon czy ogródek sąsiadów i zrobić im niespodziankę.

Kategoria Człowiek – Magdalena Wojciechowska, ul. Jagiellońska 47B
Kategoria Sąsiedzi – Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa
Kategoria Firma/Instytucja – Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15
Kategoria Firma/Instytucja – Zamek Królewski
Starzynski Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Nowy Świat 2
Kategoria Człowiek – Barbara Kochnio, ul. Łochowska 52


tekst: Anna Opas
zdjęcia: warszawawkwiatach.pl

Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook