Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Na warszawskiej Pradze działa apartament na wynajem dla miłośników minimalizmu

Designerski apartament idealnie oddaje charakter współczesnej Warszawy, w której przeszłość łączy się z nowoczesnością.
.get_the_title().

Warszawskie studio Thisispaper dotychczas znane było głównie z prowadzenia portalu dla entuzjastów minimalizmu oraz z urokliwego sklepu mieszczącego się w kamienicy na Mokotowie, w którym zakupić można plecaki i torby. Teraz studio zadebiutowało w nowej roli i zaprojektowało mieszkanie na wynajem, które znajduje się na warszawskiej Pradze. Minimalistyczny apartament nazwany został A-Place i mieści się na nowym osiedlu w sąsiedztwie Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Za projekt odpowiadają właściciele studia, czyli Zuzanna Gąsior i Alexander Zaharov.

źródło: dezeen.com

A-Place z pewnością zachwyci wielu obcokrajowców odwiedzających miasto, apartament bowiem idealnie oddaje charakter współczesnej Warszawy, gdzie przeszłość łączy się z nowoczesnością. W wyposażeniu mieszkania znajdziemy zarówno zabytkowe meble jak i prace zaprojektowane przez współczesnych artystów. Autorami użytych mebli oraz akcesoriów są m.in. Dieter Rams, Ronan i Erwan Bouroullec, Richard Sapper, Nao Tamura i Louis Poulsen.

źródło: dezeen.com
źródło: dezeen.com

Jak podkreślają twórcy projektu, głównym założeniem była maksymalna prostota oraz przejrzystość – tylko kuchnia, której głównym elementem są drewniane meble oraz blat ze stali, utrzymana została w ciemnej kolorystyce. W pozostałej części apartamentu dominuje kolor biały. W salonie znajdziemy szarą, drewnianą sofę, w sypialni zaś zielone łóżko. Wszystko zrobione zostało z naturalnych materiałów.

źródło: dezeen.com

Twórcy A-Place chcą, aby ten apartament był miejscem, w którym odpocznie nie tylko nasze ciało, ale też duch. Dlatego wynajmujący mają do dyspozycji m.in. książki i czasopisma związane z designem oraz architekturą. Goście wolnej chwili mogą również posłuchać muzyki z gramofonu z lat 70-tych oraz napić się specjalnie wyselekcjonowanych gatunków napojów – japońskiej herbaty oraz kawy z lokalnej palarni.

źródło: dezeen.com
źródło: dezeen.com
źródło: dezeen.com
źródło: dezeen.com
źródło: dezeen.com

Tekst: AC
Źródło: Deezeen

DESIGN