Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Love Over Hate, czyli animowany mural przeciwko nienawiści

Zainicjowana przez markę Absolut kampania Love Over Hate pokazuje, że wszyscy możemy walczyć z językiem nienawiści. W ramach akcji w centrum Warszawy powstał mural autorstwa Pawła Swanskiego, który możemy oglądać do końca miesiąca.
.get_the_title().

Kampania społeczna Love Over Hate podejmuje walkę z hejtem, aby pokazać, że miłość i dobre emocje potrafią zwalczyć nienawiść. Jej inicjatorem jest marka Absolut, która wierzy w bardziej otwarty świat, gdzie ludzie mogą wyrazić swoją indywidualność, różnorodność i okazywać sobie miłość.

Absolut chce skłonić do refleksji, co możemy zrobić dzisiaj, by stworzyć lepsze jutro.

Na ulicach, w bramach, na murach widzimy coraz więcej przejawów mowy nienawiści. – Wiem, że hejt, inaczej mowa nienawiści, dotyka dziś nas wszystkich: dzieci, dorosłych, osoby starsze, gwiazdy, polityków i osoby prywatne. Nie oszczędza się nawet ludzi ciężko chorych. Wierzę, że to zjawisko wysokiej społecznej szkodliwości i dlatego trzeba aktywnie temu przeciwdziałać, reagować na profilach społecznościowych, portalach i w tak zwanym „realu” – mówi ambasadorka akcji, aktorka Kasia Warnke. Absolut jest zdania, że wspólnie jesteśmy w stanie wygrać z hejtem. Dlatego też przez kilka tygodni na stronie kampanii wszyscy mogli się przyłączyć do tej walki.

Internauci zgłaszali na stronie akcji miejsca w swojej okolicy, w których namierzyli język nienawiści, a ekipa Love Over Hate oczyszczała je z hejtu.

Teraz przyszedł czas na drugą odsłonę akcji. Farba, którą zdjęto ze wskazanych przez internautów miejsc przekazana została w ręce Pawła Swanskiego – malarza, grafika i ilustratora. Swanski stworzył przy jej użyciu mural, który od można oglądać w samym centrum Warszawy, na ścianie Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ulicy Brackiej 25.

Głównym elementem muralu jest serce, które symbolizuje miłość, akceptację i zrozumienie dla samego siebie. – Wychodzę z założenia, że samoakceptacja to wewnętrzna siła, która pozwala nam przełamywać negatywne zachowania i mieć więcej pozytywnych uczuć w stosunku do innych. Moim zdaniem brak miłości do samego siebie to najczęstsze źródło nienawiści. Otaczające serce trujące rośliny i wici symbolizujące hejt, tworzą często wykorzystywany przeze mnie wzór, który intryguje, jest dosadny w przekazie, ale zarazem nie jest męczący, ani agresywny. Mam nadzieję, że moja praca pobudzi każdego kto ją zobaczy do refleksji – tłumaczy artysta.

Oficjalna premiera muralu odbyła się w piątek 20:00. Inauguracji towarzyszyła dwudniowa animacja – tym bardziej wyjątkowa, że do wykonania muralu wykorzystana została także farba UV.

Pracę Pawła Swanskiego będzie można zobaczyć do końca października.

TU I TERAZ